To, że cięcie musi zabierać tak wiele czasu zależy tylko od ciebie. Wykorzystaj nowe technologie, a zyskasz czas.

Posiadanie pasji jest czymś, czego winien zaznać każdy człowiek. Niekiedy przeobraża się to w coś więcej i wtedy praca może być połączona z przyjemnością. Poniektóre, a może nawet gros z nich związanych jest z posiadaniem specjalistycznych urządzeń.

laser

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Pływanie, czy bieganie nie potrzebuje inwestowania ogromu pieniędzy. Tymczasem są też inne zajęcia, takie jak kolarstwo, czy wspinaczka górska, które potrzebują już większego ekwipunku. Wiele kobiet, a może nie tylko zajmuje się szyciem. W obecnych czasach ubrań nie brakuje, ale zrobienie czegoś samemu dostarcza niebotycznej satysfakcji. Ile razy takie koncepcje przeobrażały się w coś konkretnego… Była sobie kiedyś pewna kobieta, która nie zarabiała dużo, a miała małoletniego synka na wyżywieniu.

Szycie było jej pasją i w następstwie mogła też sobie dorobić parę groszy, a na dodatek nie wydawać na stroje dla siebie. Z czasem doszła do wniosku, że to może być pomysł na życie i postanowiła założyć zakład. Wszystko rozwijało się właściwie, zatem doszła do konkluzji, że czas wprowadzić zmiany, jakieś innowacje. W tym miejscu specjalnym elementem anegdoty staje się ploter termiczny – sprawdź szczegóły. W dalszej części opowiemy z kolei o fiber laser. Ploter termiczny jest to narzędzie wspierające w cięciu wielorakiego rodzaju surowców, w tym przypadku są to tkaniny.

laser

Autor: Andrew Magill
Źródło: http://www.flickr.com
Powoduje zautomatyzowanie i udoskonalenie produkcji, co również rzutuje pozytywnie na atmosferę w pracy. Istnieją wszelkie rodzaje ploterów, prócz tego do tkanin mamy też linię do obcinania styropianu, do ciężkich zastosowań, do obróbki schodów i tnąco-bigujący do twardych materiałów o znacznych grubościach, np. guma, kartony i pianki PU. Technologia ta posiada również takie perspektywy jak automatyczna wymiana przyrządów. Powiązanie jej z „inteligentnym” składem narzędzi (porównaj ofertę pronar eshop) oraz praktycznym oprogramowaniem stanowi odpowiednie rozwiązanie dla przedsiębiorstw wymagających dużej wydajności i skrócenia czasu obróbki.

Urządzeniem o wiele bardziej rozwiniętym, jednak mającym też inne, bardziej twarde zastosowanie jest fiber laser (zobacz usługa cięcia laserem) – . Ploter termiczny to jednak nie wycinarka laserowa. Ułatwia ona sprawne oraz wydajne cięcie wielorakich kształtów z arkuszy blach. Dzięki temu jesteś w stanie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, a także tak bezcennego czasu. Pracownicy mogą dostawać więcej, a ty cieszysz się reputacją wynikającą z wysokiej jakości produktów.