Toaleta publiczna: jak prawidłowo wyposażać tego rodzaju miejsca

Toalety publiczne to nie tylko te, które kojarzone są z niezbyt przyjemnym zapachem i brakiem higieny. To także toalety szkolne, pracownicze, w centrach handlowych itp. Muszą być one odpowiednio dobrane do różnego rodzaju odbiorcy i spełniać wszelkie higieniczne normy. W jaki sposób i gdzie wyposażać takie miejsce?

Projekt publicznej toalety

Autor: Katarzyna Szpicmacher, Maja Matu
Źródło: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
Po pierwsze należy dokładnie określić dla kogo będzie przeznaczona toaleta, gdyż – co oczywiste – całkowicie odmiennie będzie to wyglądać się w przypadku kobiet, mężczyzn czy dzieci, niepełnosprawnych. Należy również sprawdzić, które akcesoria są nam naprawdę potrzebne, a które możemy traktować jako dodatek. Najgorszym typem toalet publicznych są te niepachnące przyjemnie, dodatkowo z zalaną podłogą, w której nie znajdziemy nawet kawałka papierowego ręcznika.

Zaciekawiły Cię wątki opublikowane w tym wpisie? Z pewnością spodoba Ci się również dodatkowe czytanie. Nie zwlekaj więc i przejdź do następnej witryny.

W takich momentach często w ogóle rezygnujemy z korzystania. Dlatego też bardzo ważne jest, aby toaleta była dobrze wyposażona, posiadała prawidłową wentylację i przede wszystkim nie była mokra, a jej stan ciągle kontrolowany.

Po pierwsze warto zadbać, aby miejsce to było prawidłowo oznakowane. Osoba, która chce z niego skorzystać nie powinna mieć kłopotów ze znalezieniem oznaczeń prowadzących do toalet. Poza tym warto zapewniać naturalne oświetlenie, które nie będzie oślepiać użytkowników i nie będzie sprawiać wrażenia, że miejsce jest brudne. W niektórych wypadkach warto wyposażyć tego rodzaju miejsca w lampy owadobójcze – dodatkowe informacje o lampach owadobójczych. Może to stać się bardzo przydatne, szczególnie, kiedy do toalety wchodzimy z zewnątrz. Ważne są także odpowiednie materiały na podłogach czy ścianach. Muszą sprawiać, że ryzyko upadku będzie jak najmniejsze. Warto dokładnie przemyśleć też układ toalet.

Toaleta publiczna

Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład nie powinno się umieszczać pisuarów naprzeciw drzwi wejściowych lub tak, by były widoczne w lustrze naprzeciwko wejścia. Zwiększa to poczucie komfortu zarówno korzystających, jak i wchodzących. Dobre jest również jeżeli w miarę możliwości jak najwięcej czynności można wykonywać bezdotykowo, np. spłukiwać toaletę lub myć ręce. Użytkownicy czują się wtedy lepiej. Kiedy korzystamy z suszarek do rąk, warto zamontować jeszcze dozownik z ręcznikami papierowymi, który może być bardzo przydatny w trakcie awarii. Konieczne są również oczywiście kosze na śmieci, dozowniki na mydło w płynie i środki dezynfekcji. Idealnie wyposażona toaleta powinna zawierać również uchwyty dla niepełnosprawnych, umywalki przystosowane do wzrostu dzieci czy miejsce do przewijania maluchów.

Te informacje pochłonęły Cię zupełnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej (https://www.prodmetsc.pl/) danych na innych witrynach – odnajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

Wówczas jesteśmy gotowi na każdą okoliczność.Należy bardzo dbać o higienę toalet publicznych. Ludzie, którzy z nich korzystają oczekują zachowania higieny. Powinniśmy pamiętać właśnie przede wszystkim o użytkownikach i sprawić, żeby mogli się poczuć jak najbardziej komfortowo.