ABC cyklicznych inspekcji firm transportowych wykonywane przez pracowników ITD.

Gdy mamy przedsiębiorstwo transportowe i zainteresowała się tym faktem ITD kontrola w firmie jest raczej nieunikniona. Przede wszystkim warto być świadomym, iż kontrole w siedzibie firmy mogą mieć miejsce z częstotliwością co 5 lat, choć nie ma reguły – pewne firmy transportowe istnieją dużo dłużej i kontroli ITD nigdy nie miały, a są firmy, jakim przytrafiają się one dużo częściej.

Powody takiej kontroli nie są tu ważne i także nie podlegają standardom. Co robić w momencie kontroli?

ciężarówka

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej chwili nie wpadać w panikę i zachować spokój. W czasie otrzymania zawiadomienia o planie dokonania inspekcji w firmie, należy mieć na uwadze to, iż nie będzie ona przeprowadzona szybciej niż za 7 dni, a to daje nam zapas czasu, żeby nadgonić potencjalne braki.

Przypadł Ci do gustu ów artykuł? Więc na pewno masz ochotę przeczytać więcej. Jeśli tak, to wejdź w podany link i kliknij po źródło (https://www.rcc-nova.pl/produkty/systemy-diagnostyczne/). Przyjemnego czytania!

Inspekcja może mieć różne przyczyny – może wynikać z uzyskania w poprzednim roku kalendarzowym wysokiego współczynnika ryzyka wystąpienia błędów, jak również działaniem zaplanowanym z pewnym wyprzedzeniem, a uwzględnionym w okresowym kalendarzu kontroli.

Nadzór wszczynany może być na wniosek danej instytucji, na przykład skarbówki bądź też w wyniku złożenia donosu do ITD przez podmioty trzecie. Sposób przeprowadzania i wyniki tej kontroli są szczególnie istotne dla osób mających działalność oraz osób zarządzających transportem. Aby utrzymać ład w dokumentach i by zgadzała się analiza czasu pracy kierowców, [

Więcej informacji

Autor: http://www.kontrolaitd.pl/
Źródło: http://www.kontrolaitd.pl/

najlepiej zlecić to firmie zewnętrznej lub mieć jednego pracownika w przedsiębiorstwie przeznaczonego do prowadzenia dokumentacji. Dobrze prowadzona ewidencja czasu pracy zespołu gwarantuje nie tylko ład w firmowej księgowości, lecz także gwarancję, że wszystko liczone jest zgodnie z literą prawa, co jest istotne dla każdego racjonalnego przedsiębiorcy.

Analiza czasu pracy kierowców sporządzona przez przedsiębiorstwo zewnętrzne lub właściwie przeszkoloną osobę delegowaną do jej prowadzenia nie powinna zawierać pomyłek naruszających zasady Państwowej Inspekcji Pracy czy ITD kontrola w firmie nie jest więc problemem w przedsiębiorstwach, które tego pilnują.

Poszukujesz podobnego materiału na prezentowany tutaj temat? Jeśli tak, to ten w serwisie (https://www.rcc-nova.pl/produkty/systemy-do-pomiaru-skrajni-ladunkowej/) z całą pewnością też uznasz za zajmujący.

Istotne jest też, by cyklicznie przeprowadzać audyt dokumentacji , a także szkolić kierowców. Ważne jest też to, by przedsiębiorstwo takie reprezentowało nas w razie zapowiedzianej inspekcji.