Jedne z najładniejszych miejsc w Holandii

Holandia jest śliczna i zadbana. Dominującym pejzażem są rzecz jasna wiatraki, które niegdyś służyły do osuszania terenów po jeziorach natomiast obecnie stanowią znak tego kraju jak też pamiętne krajobrazy.
Sam Amsterdam, zatem stolica Holandii kategoryzowany jest do jednych z najładniejszych metropolii świata.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com

Hardox

Autor: ricardo lafuente
Źródło: http://www.flickr.com
Tylko w owym mieście jest oKOŁO 1281 mostów, co czyni je niezwykłym. Miasto to uważane jest niejako za skansen – ze starymi wiatrakami, zabytkami, kanałami bądź muzeami. Nie możemy też pominąć ogromnych ogrodów, które cieszą oko miłośników przyrody. Jeśli mowa już o zieleńcach musimy nadmienić o Keukenhof w miejscowości Lisse – te popularne są na całym świecie. Na terytorium ponad 32 ha podziwiać możesz przede wszystkim kwiaty cebulowe jak rozmaite rodzaje hiacyntów albo tulipanów. Co roku w Keukenhof sadzi się ręcznie w przybliżeniu 7 milionów kwieci, kiedy wyrosną oglądać je można tylko przez dwa miesiące w roku (najlepiej na przełomie kwietnia oraz maja) – wtenczas ogrody (odkryj więcej) czynne są dla zwiedzających.
Do jednych z najpiękniejszych zakamarków Holandii należy także Scheveningen, jest to nadmorska dzielnica Hagi z molo i rozmaitymi atrakcjami dla obieżyświatów.

Zainteresował Cię niniejszy artykuł? Jeżeli tak, to wejdź na ten link – to niezwykle użyteczna propozycja, która również będzie dla Ciebie wartościowa.

Tam, jeśli trafimy w stosownym okresie podziwiać będzie nam dane również przeróżne rzeźby z piasku na wybrzeżu. Koniecznie powinniśmy zobaczyć także dzieło Henrika Mesdaga, który uchwycił Scheveningen w sposób podobny do naszej Panoramy Racławickiej.

Do Holandii dotrzeć nie jest trudno. Odjeżdżają w ową stronę każdego dnia busy Polska Holandia lubelskie jest regionem z jakiego nadmienione busy odjeżdżają nawet parę razy w ciągu doby.