Na czym polega praca kuriera? Czy warto tak pracować? Jakie są zalety, a jakie są wady takiego zajęcia?

Jeśli rozważamy podjęcie pracy jako kurier powinniśmy się zastanowić nad kilkoma rzeczami, a przede wszystkimsprawdzić, na czym ta praca polega. Każdy kurier, aby zacząć pracować musi mieć swój pojazd dostawczy jak również swoją działalność gospodarczą. Jeżeli zaczyna pracę dla konkretnej firmy kurierskiej powinien przemalować własny samochód i obkleić go nalepkami firmy. To dzięki temu każdy samochód kurierski wygląda w ten sam sposób.

Paczka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcie kuriera to pracowanie w ciągłym ruchu, ponieważ często musi on dostarczać przesyłki do miejsc, jakie są daleko od siebie aż o kilkadziesiąt kilometrów. W takiej pracy w związku z tym należy się stale śpieszyć, tym bardziej, że koszt przesyłek kurierskich bardzo się różni, a wiele firm walczy o klienta na różne sposoby. Już czymś normalnym jest, iż zamawianie kuriera odbywa się szybko, można to zrobić za pomocą różnych platform internetowych, to tam możemy porównać czas i koszty doręczenia.

W pracy kuriera należy się ciągle śpieszyć, ponieważ kliencki oczekują niecierpliwie na swoje przesyłki. Co więcej, zdarzają się ciężkie, trudne do przenoszenia paczki, które na przykład należy wnieść dość wysoko. Wszystko to sprawia, iż jest to praca dosyć trudna oraz wymagająca, przeznaczona przede wszystkim dla panów, choć w ostatnich czasach coraz częściej zauważa się pracujące w ten sposób panie. Rzecz jasna tego typu praca posiada też zalety. To zawód świetny dla tych, którzy nie przepadają za siedzeniem za biurkiem, bardziej wolą pracować w ruchu. Atutem jest także praca (zobacz co oferuje Work Service SA) z klientami jak również brak nudy, gdyż każdy dzień daje nowe wrażenia.

Początki są trudne, jednak po nabraniu wprawy musi być dobrze. Gdy poznamy własny rejon prościej nam będzie go obsługiwać, przez to też szybciej będzie można dostarczać przesyłki. A jak przedstawia się typowy dzień w pracy kuriera? Każdy pracownik musi stawić się rano ze swoim samochodem w magazynie.

Zależnie od spółki jest to godzina siódma lub siódma trzydzieści.

Niesamowicie ciekawy tekst, czyż nie? Zobacz też inne posty, ponieważ tam pomocna strona jest nie mniej zajmująca i zaabsorbuje Cię bez reszty.

W magazynie odbiera się paczki, które są przeznaczonego do konkretnego rejonu. Później ruszamy w trasę. Dziennie kurier powinien rozwieźć 50-100 paczek do 50-60 adresów. To natomiast tylko przykład, wiele bowiem zależy od danej spółki kurierskiej. Identycznie sprawa wygląda ze stawkami za podstawowe usługi, bo ceny przesyłek kurierskich dosyć mocno się różnią –> .