Podstawowe informacje na temat importu z Chin, jak w odpowiedni sposób zorganizować transport zakupionych towarów.

W erze międzynarodowej wymiany handlowej tak naprawdę nie ma większego znaczenia, gdzie dokona się zakupu swoich towarów. Na oceanach krążą w każdą stronę statki, jakimi dostarczyć można towar z dowolnego zakątka, o ile rzecz jasna będzie się to opłacało. Jednym z najpopularniejszych miejsc, z których są kupowane najróżniejsze towary, są Chiny, uważane przez wielu za światową fabrykę rozmaitych dóbr. Rzeczywiście przez ostatnie lata kraj ten bardzo mocno pracował na taki wizerunek.

chiny

Źródło: pixabay.com

Niewysokie koszty pracowników, coraz wyższa jakość oraz wygodny transport (przyczepki samochodowe ceny) sprawiły, że w Chinach zakupy robi cały świat. Oprócz tego, zwiększająca się liczba dużych i małych przedsiębiorców przenosi produkcję do Azji, będzie to dla nich znacznie bardziej opłacalne niż zostawianie jej w swoim w kraju. Tak naprawdę chińskie towary sprowadzać może z tego państwa każdy, kto będzie tylko chciał i miał na to możliwości. Obecnie dzięki internetowi i zaawansowanym portalom biznesowym nie trzeba nawet odwiedzać do chińskich producentów, wszystko da się załatwić elektronicznie. Planując import produktów z Chin do Polski trzeba pamiętać o tym, że cena zakupu partii towaru to tylko część wszystkich kosztów, jakie będzie trzeba ponieść w całej transakcji. Biorąc pod uwagę sporą odległość duży wpływ na całkowicie koszty mieć również będzie wysyłka z chin (sprawdź tutaj), a także wszystkie cła i podatki, jakie trzeba będzie zapłacić już u nas w kraju. Największa ilość towarów sprowadzana jest w kontenerach drogą morską.

przesyłki

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie port na terenie Gdańska może obsługiwać bezpośrednie trasy z większością portów w Azji, a kontenery, jakie przypłynęły są później transportowane do klientów. Odbywać się to może albo następnymi statkami, albo ciężarówkami i pociągami. Składając zamówienie należy pamiętać, że transport z chin do Polski będzie chwilę trwał, statki pływają z określoną prędkością i nie da się ich przyspieszyć – polecamy ten serwis. Jeśli komuś będzie zależało na czasie, a zakup nie będzie duży, to rozwiązaniem może także być transport drogą lotniczą, choć w takiej sytuacji trzeba się jednak liczyć z większymi kosztami.