Spedycja w Polsce- jak transportować produkty?

Transport ciężarowy w Polsce jest niezwykle rozpowszechnioną metodą przenoszenia materiałów. Ze względu na przynależność Polski do strefy Schengen, można bardzo łatwo przewozić najróżniejsze przedmioty z najdalszych zakątków Unii Europejskiej bez specjalnych uprawnień. Usługi transportowe tego typu charakteryzują się niewysoką ceną, niezbyt długim czasem realizacji zamówienia, jednak przy zachowaniu dużej terminowości.

Pudełko

Źródło: http://sxc.hu/

Cały przemysł transportowy działa dzięki przedsiębiorstwom wynajmującym kierowców samochodów ciężarowych, które przyjmują zlecenia transportowe i rozdysponowują je pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Rolą pracownika jest dojechanie w umówione miejsce i otrzymanie lub zostawienie towaru. Pracownicy często dostają zagraniczne zlecenia i jeżdżą w trasy zajmujące nawet parę dni jazdy w jedną stronę.

Ciężarówki poruszają się wyłącznie po autostradach i obwodnicach, przez co nie utykają w korkach. Zakaz wjazdu samochodów ciężarowych do miast wymusił na firmach przewozowych budowanie specjalnych budynków na obrzeżach miast (Bene Trucks – Grupa DBK), w których wyjmuje się ładunek z ciężarówek i przenosi się go do mniejszych aut transportowych, które z kolei wwożą ładunek do miejscowości. Cały transport krajowy polega właśnie na tej metodzie transportowania towarów. Samochody ciężarowe nie mogą wjeżdżać do miast ze względu na troskę o drogi miejskie. Kierowca przyłapany na skracaniu sobie drogi przez miasto musi się liczyć z dużą karą.

Na tej stronie kupisz sprawdzone naczepy, Bene Trucks.

Ciężarówka

Źródło: http://sxc.hu/

Popularną alternatywą dla transportu za pomocą ciężarówek jest transport (zobacz transport drobnicowy wrocław) lotniczy i transport morski. Oba typy umożliwiają przenoszenie dóbr z dalszych lokalizacji, jak np. z Japonii, ale posiadają swoje wady. Transport (więcej informacji przyczepa gastronomiczna) samolotowy jest niezwykle szybki, ale najdroższy ze wszystkich rodzajów transportu. Nie nadaje się więc do przewozu cięższych towarów. Transport morski natomiast ma ograniczony zasięg, ze względu na niedużą ilość portów. Jest to również najbardziej powolny ze wszystkich gatunków transportu. Umożliwia natomiast transport ogromnych ciężarów na wielkie odległości, stosunkowo niewielkim kosztem. Z tej przyczyny jest najpopularniejszym sposobem transportu ładunków zza oceanu.