Spedycja zorganizuj to sam. Ciekawe wiadomości

Żeby dobrze to rozegrać, są dwie możliwości. Po pierwsze możemy prowadzić przewóz we własnym zakresie. Wiąże się to naturalnie z dużymi nakładami pieniężnymi na początek. Należy zakupić samochody, zaangażować kierowców, właściwie utworzyć osobny dział w firmie. Ważne także jest, żeby poznać dokładnie wszelkie aspekty prawne dotyczące transportu, w szczególności za granicę. To też może wymagać zatrudnienia następnej osoby.

firma spedycyjna

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie musimy wziąć pod uwagę także koszty utrzymania całego tego departamentu, naprawy samochodów, koszty paliwa i mnóstwo innych. Gdy możemy sobie pozwolić na tego typu rozwiązanie, to świetnie.

Naprawdę fascynuje Cię opisywana problematyka? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz treść, którą odnajdziesz w podobnym serwisie.

Mamy wtedy cały proces pod kontrolą, własnych ludzi, których sami zatrudniliśmy i ufamy im.

Zlecanie transportu na zewnątrz

Drugie rozwiązanie, to zlecanie usług transportowych zewnętrznej firmie (poznaj transport z ITL Omega). Nie ma wtedy wymogu zainwestowania ogromnych pieniędzy w stworzenie działu transportu, dzięki czemu na początku jest to tańsze rozwiązanie. Nie należy jednakże łudzić się, że częste usługi również będą tanie. Ceny są porównywalne. Dobrze jest znaleźć firmę, która specjalizuje się w transportowaniu towarów w kierunku, jaki jest dla nas interesujący.

Jeśli chodzi o takie kraje jak choćby Białoruś, Ukraina albo Rosja, transport jest obwarowany dużą ilością przepisów specyficznych dla tego regionu. Istotne jest, by firma, której powierzamy transport (kontynuuj) na Białoruś produktów zdawała sobie sprawę jak to wygląda.

Idealnym rozwiązaniem jest zawarcie umowy stałej współpracy z wybraną, sprawdzoną firmą. Wówczas mamy o wiele więcej pewności, że usługa będzie zrealizowana na wysokim poziomie. W długim okresie współpracy mamy możliwość poznania firmy transportowej, jej pracowników i nabrania zaufania.

Pamiętajmy, by jak najlepiej wybrać firmę, z którą chcemy współpracować. Najlepiej jest skorzystać z polecenia kogoś ze znajomych, być może innych klientów firmy.