Usługi transportowe w branży FMCG

Na rozpoczęcie wpisu należy od razu napisać, czym są dobra typu Fast Moving Consumer Goods. Są to dobra, które najczęściej bardzo szybko się rozchodzą i nie są drogie. Najbardziej oczywistym przykładem są wszelkiego rodzaju wytwory spożywcze. Można dojść do wniosku, że takie auta nie są produktem koniecznym, nabywanym niezależnie od zarobków. A produkty jedzeniowe zawsze będą miały nabywców – człowiek musi spożywać pokarmy, by utrzymać się przy życiu.

Warzywa i owoce

Autor: Kikkoman
Źródło: Kikkoman

Produkty rodzaju Fast Moving Consumer Goods zwykle cechują się również tym, że prędko się psują. Dotyczy to zwłaszcza wypieków, które po mniej więcej dwóch dniach od wytworzenia nie nadają się do spożywania – chyba, że ktoś posiada zęby z żelaza.

Ciekawisz się tym zagadnieniem? Czytaj więc dalej pomiary termowizyjne o tym wątku w kolejnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Dlatego kluczowym elementem w handlu Fast Moving Consumer Goods jest szybka spedycja. Wszystkie tego gatunku produkty muszą być transportowane błyskawicznie i w dobrych warunkach.

Zobacz solidne naczepy:

Samolot

Źródło: http://sxc.hu/

Najbardziej wymagającą odmianą transportu FCMG są usługi transportowe z zastosowaniem samochodów-chłodni. Towary spożywcze, takie jak chociażby ryby, muszą bezwzględnie dotrzeć do konsumenta w świeżym stanie. Zjedzenie starego kotleta może bardzo niekorzystnie odbić się na zdrowiu konsumenta i stąd społeczeństwa w cywilizowanych krajach są osłaniane przez solidne normy, które muszą być przestrzegane przez chłodnicze usługi transportowe: Grupa DBK- dealer Daf.

Na koniec artykułu mała ciekawostka. Z pewnością każdy z was kiedyś głowił się nad tym, dlaczego dwie wielkie religie monoteistyczne mają tak stanowcze zakazy jedzenia świniny. Otóż te religie narodziły się w takich regionie naszego globu, w którym panują upały.

Czy to zagadnienie bardzo Cię interesuje? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę (http://www.esoil.pl/k,127,smary-spozywcze) – poznasz w tym miejscu nieziemsko ciekawe informacje.

W takich warunkach mięso prędko ulega zepsuciu. A wcinanie zepsutej wieprzowiny jest fatalne dla zdrowia jedzącego. Brak takich zakazów w chrześcijaństwie jest efektem tego, że religia ta rozwijała się przede wszystkim na obszarze kontynentu europejskiego.