W jaki sposób powinno się składować lekarstwa? Jakie reguly należy spełnić, żeby wszystko było w jak najlepszym porządku?

Magazynowanie lekarstw to proces niezwykle wymagający, bo skoncentrowany na zagwarantowaniu właściwych warunków składowania i rozprowadzania, większość po to, by zagwarantować ochronę zebranych lekarstw. Zatem jaki powinien być magazyn na leki?

leki

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Branża farmaceutyczna kieruje się własną potrzebą i posiada jasno wyznaczone wymagania, na które mogą złożyć się nie tylko wysokie, szczególne standardy technologiczne, ale także niezawodna logistyka (kliknij w link) i magazynowanie. Magazynowanie farmaceutyków to proces bardzo ważny, bo skoncentrowany na zapewnieniu odpowiednich warunków przechowywania i dystrybucji, wszystko po to, by zagwarantować ochronę składowanych specyfików. Jak więc dobrać odpowiedni magazyn?

Klienci tej branży zwracają baczną uwagę na jakość powierzchni magazynowej. Jedynie obiekty uznawane za najlepsze są w stanie spełnić ostre wymogi Nadzoru Farmaceutycznego. Dla przemysłu farmaceutycznego liczy się również oczywiście lokalizacja obiektu – kluczem jest zwiększenie efektywności łańcucha dostaw – a także profesjonalne i elastyczne podejście dewelopera do inwestycji.

Bardzo ważnym dla firmy farmaceutycznej elementem idealnego magazynu jest znaczna izolacyjność ścian.

Pragniemy pokazać Ci kolejny nasz tekst – myślimy, że Ci się spodoba. Aby go przejrzeć, najedź na link tu… (http://www.dynamic-ht.com/PL-pl/) i już.

Lekarstwa muszą być składowane w odpowiedniej temperaturze, która dla większości leków nie powinna przekraczać 25 stopni C, jednak są również tego rodzaju artykuły farmaceutyczne, których temperatura składowania jest odmienna, dlatego możliwość ustalania temperatury magazynu jest tak bardzo ważna.

chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Należy nie zapominać, że szczególnie w tej branży ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa a także zdolność zapewnienia stałych i odpowiednich warunków trzymania. W nawiązaniu z tym, z uwagi na rygorystyczne normy określające warunki przechowywania farmaceutyków, magazyny są zaopatrzone w chłodnie.

[Są to oddzielne pomieszczenia oddzielone od innej części hali przegrodami o podwyższonej izolacyjności termicznej. Określony przez Nadzór Farmaceutyczny i najemcę reżim w zakresie temperatury oraz wilgotnościowy zorganizowany jest w niezwykle wąskich zakresach i pilnowany za pomocą najbardziej innowacyjnych jednostek chłodzących i automatyki. Wartości temperatury są cały czas monitorowane, a na życzenie klienta mogą być również zapisywane. Poszukujesz właściwego miejsca? Sprawdź powierzchnie magazynowe do wynajęcia – Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*