W jaki sposób wznosi się ściany dwuwarstwowe oraz jakie znaczące parametry powinny posiadać?

Ściany dwuwarstwowe są współcześnie nieraz stosowane w toku budowy domu jednorodzinnego i budowy innego typu nieruchomości. Wskazane jest więc dowiedzieć się jakim sposobem wznosi się takie ściany oraz na jakie ważne parametry ścian dwuwarstwowych powinno się zwrócić baczną uwagę.

budowa ściany

Autor: Eskadra Publica
Źródło: Eskadra Publica
Stawiając ściany dwuwarstwowe naturalnie trzeba pamiętać, że w wypadku ścian tego typu mur jest to ważnym elementem konstrukcyjnym, a ocieplenie pełni rolę kluczowej bariery, która ochrania przed ucieczką ciepła z domu. Ściany dwuwarstwowe składają się z dwóch różnych materiałów. To ważne, bowiem każdy użyty materiał posiada inne właściwości oraz cechy, dzięki czemu przypuszczalne jest uformowanie solidnego oraz energooszczędnego domu jednorodzinnego. Niesłychanie istotną rzeczą jest to, by ściany posiadały odpowiedni współczynnik przenikania ciepła U, który nie może być wyższy niż 0,3 W (m2K), niemniej w domach energooszczędnych warto zadbać o to, by ten współczynnik był jeszcze niższy. Właśnie z tej przyczyny korzysta się ze ścian dwuwarstwowych, które pozwalają w bezproblemowy sposób osiągnąć prawidłowo niższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki ścianom dwuwarstwowym dopuszczalne jest używanie wystarczająco pękatej warstwy ocieplenia, dzięki czemu budowa (badania właściwości podłoża gruntowego) domu energooszczędnego odbywa się skutecznie oraz szczegółowo – porządne ściany dwuwarstwowe.

przekrój

Autor: Grupa Atlas
Źródło: Grupa Atlas
Wskazane jest też wspomnieć, że ściany dwuwarstwowe gwarantują zrealizowanie domów jednorodzinnych w przeróżnych stylach budowlanych, materiał ten daje więc nadzwyczaj wiele sposobności architektonicznych. Za pomocą ścian dwuwarstwowych realne jest stworzenie zarówno domu klasycznego, jak też nowoczesnego, który charakteryzuje się wieloma ciekawymi zdobieniami i różnorodnymi ozdobnymi detalami. Zastosowanie ścian dwuwarstwowych w budownictwie daje nam więc naprawdę multum sposobności, wskutek tego multum osób entuzjastycznie sięga współcześnie po ten rodzaj ścian. Są one praktyczne i uniwersalne, w dodatku wolno bezproblemowo dostać je na rynku budowlanym – ściany dwuwarstwowe.