W jaki sposób zbudowane są kartridże i z jakiego powodu określa się je suchym atramentem?

W niemalże jakimkolwiek biurze jest przynajmniej jedna drukarka albo urządzenie wielofunkcyjne, jakie służy do drukowania różnorodnych dokumentów czy też jako kserokopiarka. Nowocześniejsze drukarki wykorzystują technikę druku laserowego, który wykonywany jest przy pomocy tzw.

suchego atramentu.
Tak właśnie w gwarze osób z branży poligraficznej nazywa się toner, który jest przekaźnikiem farby, która używana będzie w czasie drukowania.

Jeśli naprawdę pragniesz bardziej zgłębić takie zagadnienie, kliknij jeszcze tutaj i zdobądź pomocne szczegóły (https://www.securityservice.pl/pl/ochrona-pabianice/). Ono bez wątpienia okaże się dla Ciebie przydatne.

W praktyce toner to wymieszane w określonej proporcji małe szklane kulki i większe, które zawierają żywicę termoplastyczną. Tego typu kartridż mieści się w wydzielonym pojemniku, który natomiast stanowi element urządzenia drukującego, np. drukarki czy też kopiarki. Po użyciu takiego wkładu, kartridż można by poddawać regeneracji w profesjonalnej spółce, jednak prawidłowo byłoby także zakupić oryginalny produkt bezpośrednio od jego producenta. Można uniknąć w tym czasie wszystkich potencjalnych oraz niepotrzebnych problemów.

dom - wyobrażenie

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com

Małe elementy, które pochodzą z tonera są najpierw elektrostatycznie przekładane na bęben oraz papier, by potem zostać wprasowane w powierzchnię arkusza. Wspomniana metoda pozwala na uzyskanie wydruków o bardzo dużych rozdzielczościach. Pojedynczy ładunek tonera wystarcza zazwyczaj na wydruk (drukarki poleasingowe) kilku tysięcy kartek. Jest to zatem wyjątkowo wydajne wyjście.

W wypadku drukarek monochromatycznych wykorzystuje się jedynie toner czarny, natomiast w kolorowych występują kartridże w czterech podstawowych kolorach CMYK. Kartridże muszą być dopasowane do wymagań stawianych przez dane urządzenie. Tonery mogą jednak pasować do różnych modeli urządzeń konkretnego producenta.