W jaki sposób zorganizować swoje zajęcia i zmotywować się do systematyczności?

Zmotywowanie się do działań jest nierzadko bardzo trudne. Głównie dlatego, że aktualnie wokół nas znajduje się bardzo dużo czynników rozpraszających, jak na przykład smartfony czy Internet. Dociera do nas ogrom wiadomości, z którymi nierzadko zapoznajemy się powierzchownie, nie zatrzymujemy się przy czymś na długo, poza tym często wykonujemy kilka rzeczy jednocześnie, na przykład spoglądamy na serial i piszemy notatki itp.

kalendarz książkowy

Autor: Bisnotcher
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór kalendarzy trójdzielnych

Niełatwo jest skoncentrować się w pełni, jednakże istnieje kilka sposobów, które nas w tym wspomogą. W jaki sposób zorganizować swoją pracę i motywować się do systematyczności? Przede wszystkim wypróbuj planowanie. Choć nierzadko z planów nic nie wychodzi, praktyka czynią mistrza. Z pewnością skreślanie kolejnych punktów z listy zagwarantuje nam ogromną satysfakcją, i jednocześnie siłę do kolejnych działań. W jaki sposób planować? Każdy powinien wypracować najodpowiedniejszy dla siebie system. Na początku warto nabyć kalendarze książkowe a5 dzienne. Każdego dnia rano lub wieczorem wypisz wszystkie zadania, które musisz wykonać.

Rzecz jasna możesz je dzielić na dłuższy czas, lecz jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z organizacją może to nie być prawidłowy pomysł. Oprócz tego planowanie z zbyt dużym wyprzedzeniem często jest zwyczajnie nieskuteczne. Oznacz zadania istotne i te, które ewentualnie można bez problemu odłożyć na później. Wykreśl każde zakończone punkty. Dzięki temu zawsze będziesz dokładnie wiedzieć, ile przed tobą.

Czy zajmują Cię przedstawiane tematy? Jeśli tak, to odszukaj więcej (http://www.karitee.pl/pl/c/Kadzidla-w-peczkach/27) i odnajdź więcej informacji na ten temat – zapewne będą niesamowicie wciągające.

Z pewnością zauważysz, że wszystkie odhaczane zadania dają poczucie satysfakcji i popychają cię do działania. Jeśli na liście są punktu, które nie dają ci spokoju, chociaż nie są szczególnie ważne – zajmij się nimi, kiedy oczywiście masz taką możliwość. Wówczas lepiej wykonasz konieczne sprawy.

Jakie kalendarze książkowe do firmy?
W planowaniu nierzadko pomaga także prezentacja naszego planera. Jeżeli sprawi ci to przyjemność, zacznij używać barwnych karteczek, zakreślaczy, zakładek itp. Przypisz kolor dla danej grupy czynności.

Czy publikowany wątek wydał Ci się fascynujący? To świetnie, gdyż gdy klikniesz tutaj, odnajdziesz pożyteczne informacje (https://www.progresdisplays.pl/kasetony-led-wolnostojace), które Cię niewątpliwie zaintrygują.

W sklepach pojawiają się już kalendarze książkowe 2016, które mogą okazać się twoim najlepszym planerem.Prócz planowania, postaraj się także zapewnić sobie bardzo dużo spokoju. Pozbądź się rozpraszaczy. Zamknij przeglądarkę, a jeżeli jest ci niezbędna do pracy, wgraj do niej dodatek blokujący przeszkadzające strony. Wycisz powiadomienia w smartfonie. Jeśli pracujesz w mieszkaniu nie włączaj w tle telewizora. Staraj się słuchać takiej muzyki, która pozwoli ci się skupić. Dzięki temu planowanie z pewnością przyniesie wyczekane efekty, a my staniemy się pełni motywacji i sił do dalszych działań. Zobacz stronię