W każdej chwili życia korzystamy ze sprawdzonych metod. Najkorzystniej się sprawdzają, kiedy nie wiemy, jak działać

W każdej dziedzinie życia korzystamy ze sprawdzonych wzorców, gdyż gwarantująone najlepsze efekty. Po co korzystać z niezweryfikowanych wzorców, bezsensownych rozwiązań, jeśli tak blisko, na wyciągnięcie ręki, mamy gotowy produkt. Jesteśmy w stanie przyznać, że przez lata pracy każdy każdy z fachowców wypracowuje właśnie tego typu podejście do tego tematu. Nieliczni wypróbowują ciągle coś nowego, ale zamiast iść naprzód, to następnie powracają do dawnych przyzwyczajeń, bo wiedzą, że nic ich lepszego nie spotka. Tak więc korzystniej być wiernym sprawdzonym rozwiązaniom, choć by nie wiem jak bardzo kusiła nas obietnica czegoś jeszcze lepszego.

internet

Autor: Hannu Makarainen
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wspomnieliśmy na samym początku możemy zaobserwować taką sytuację w każdej branży, nie ma tu bowiem żadnych wyjątków. Nie jest ważne czy będziemy mówić o pojęciach, których nie znamy, jak na przykład loadbalancer, a na drugim końcu powiemy o czymś innym, najlepszy, sprawdzony sposób zawsze zostanie tym, z jakiego będziemy korzystali. Co więcej, takie sposoby perfekcyjnie sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, to oznacza, że jak w rzeczywistości jesteśmy w przysłowiowej kropce, to niekiedy korzystając z metod, jakie znamy, zdobywamy korzystniejsze rezultaty. One mogą zaprocentować na przyszłość.

To być może i oczywiste, ale wiele osób o tym zapomina i zamiast sięgać do źródeł, próbują sięgać po coś zupełnie nowego, co właściwie nie radzi sobie z naszym problemem.

Jeżeli czytasz prezentowany artykuł to znaczy, że temat Cię niezwykle zafascynował – kliknij odnośnik do strony ekspresy domowe, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Może przesadą będzie określenie, iż z takimi sytuacjami jest jak z ludźmi (zobacz pełną propozycję na tej stronie). Często mamy stare, dobre znajomości i zupełnie świeże, które się nie sprawdzają. Czasami jak mamy problem zwracamy się z nim do starego kumpla, który na pewno nas zrozumie, ponieważ poznał nas bardzo dobrze. jednakże, uczciwie mówiąc, w przypadku ludzi sytuacja nie jest tak jasna, bo dochodzi tu wiele innych czynników.

Może zaabsorbują Cię również podobne źródła (www.rcc-nova.pl/badania-i-pomiary/pomiary-wytrzymalosciowe-tensometria/) na opisywany wątek? Jeżeli tak, to przejrzyj je i zdobądź inne informacje na to zagadnienie.

internet

Autor: downloadsource.fr
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast przedmioty są zawsze takie, jakie są, raz sprawdzone cieszą nas przez lata, lecz gdy nas zawodzą możemy się od nich odwrócić, żeby spróbować czegoś innego. Ktoś powie, przecież to tylko rzeczy, po co więc dorabiać jakąś teorię . No tak, lecz gdybyśmy tak myśleli nie byłoby prędkich rezultatów i sprawdzonych odpowiedzi, a my byśmy tkwili w niepewności dobierając bez przerwy różne przedmioty i myśląc z nadzieją, iż może nam się w końcu poszczęści, może to co tym razem wybraliśmy będzie dla nas najkorzystniejsze.