Wady i zalety używania oleju opałowego, główne wiadomości o jego bezpiecznym przechowywaniu.

Jednym z bardzo chętnie stosowanych w naszych domach paliw stał się opałowy olej. Posiada on sporo zalet, jest paliwem stosunkowo niedrogim, wydajnym oraz ekologicznym. Coraz częściej w niejednym domu jednorodzinnym można spotkać instalacje grzewcze dostosowane do tego właśnie rodzaju paliwa.

projekt instalacji

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Jednak nie należy zapominać o jednej bardzo ważnej rzeczy, mianowicie o tym, że olej (więcej info) opałowy jest łatwopalny. I co się z tym wiąże jego przechowywanie na swojej posesji będzie wymagało odpowiednich zabezpieczeń, bo ewentualny pożar byłby tragiczny w skutkach. Systemy które się opierają na oleju opałowym są bardzo niezależne, wystarczy uzupełnić stan paliwa. W większości przypadków można to zrobić raz na rok, przed zaczęciem sezonu, zamawiając po prostu jego dostarczenie na posesję. I następnie ten olej jest przechowywany przez kilka miesięcy, do czasu zużycia, i przez ten właśnie czas powinien on być bardzo bezpiecznie przechowywany, tak żeby nie mógł spowodować przy ewentualnym wycieku jakiegoś ryzyka.

Z tego też powodu też jednym z najważniejszych kryteriów bezpiecznej instalacji opałowej są solidne, atestowane zbiorniki na olej . Przeważnie robi się je albo z polietylenu o odpowiedniej grubości, albo ze stalowej blachy.

To unikalne źródło zapewne okaże się dla Ciebie ciekawe, gdyż znajdziesz w tamtym miejscu wiadomości podobne do takich, które widzisz tutaj.

Te ostatnie zbiorniki występują w wersji jedno albo dwupłaszczowe, będą się różnić zabezpieczeniami. Zbiorniki na paliwo jednopłaszczowe muszą jeszcze ustawiane być w specjalnych wannach, ma to za zadanie zapobieżenie rozlaniu oleju po pomieszczeniu na wypadek wycieku.

Wersje dwupłaszczowe są znacznie lepiej chronione przez mechanicznymi uszkodzeniami i bez żadnych problemów używać ich można bezpośrednio w instalacji, bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Funkcję zabezpieczającą w nich tworzy warstwa na zewnątrz, w przypadku uszkodzenia powłoki właśnie ona zatrzymuje olej który się rozlewa. Nowoczesne odmiany zbiorników mają dodatkowo specjalny alarm, który informuje użytkowników o wszystkich wyciekach i pozwala na sprawną reakcję na pojawienie się zagrożenia. Więcej na .