Windows 8 – lepszy od swoich poprzedników? Zalety i wady najnowszego systemu giganta

Współczesna technologia zaskakuje nas na każdym kroku. Okazuje się, że komórki rzeczywiście są smart, a laptopy są w stanie same zrobić o całe morze więcej operacji niż nam się wydaje.

Komputer z Windows 8

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc gdy zauważymy, że powinniśmy dokonać jakiejś aktualizacji, którą proponuje nam pomoc naszego laptopa, to powinniśmy zrobić taką aktualizację kliknąć. Zresztą w Windows 8 i innych systemach są różne ciekawe opcje, które bywa, że niezbyt nas interesują, a powinny być w centrum naszej uwagi.

Jeśli zaintrygował Cię nasz tekst, to do zobaczenia są nowe treści na stronie, którą stworzyliśmy pod tym linkiem.

Chodzi m.in. o backup danych. Dzięki tego typu kopiom nic nam na komputerze nie zaginie. Musimy tworzyć kopie zapasowe ważnych rzeczy z naszego laptopa. Oczywiście nie każdy używa komputera do pracy, więc nie każdy ma na laptopie niezmiernie cenne pliki. Ale na pewno posiadamy na naszych laptopach część naszego życia. Jeśli nie chcemy go utracić to musimy się zabezpieczyć.

Jak mówią informatycy kopie zapasowe są częścią odpowiedniego korzystania z komputera. Kiedy pierwotny plik ulegnie uszkodzeniu, my będziemy mieli

Pulpit startowy Windowsa 8

Autor: Mahesh Mohan
Źródło: http://www.flickr.com

wszystkie niezbędne wiadomości na kopii zapasowej. Bywa, że programy samoistnie robią kopie zapasowe. I bywa, że programy ochronę laptopa każą nam zrobić kopię zapasową twardego dysku.

Pliki na komputerze
Nie raz kopiowaliśmy jakiś tekst, bo obawialiśmy się, że później nie odnajdziemy tego dokumentu.

Jeżeli poszukujesz tego typu interesującej informacji, sprawdź pod linkiem, tutaj również na pewno jest dokładnie to, czego poszukujesz.

Zdarza się, że istotne rzeczy od razu puszczamy na drukarkę, by potem nie okazało się, że utraciliśmy ważne informacje, bo głupio zatytułowaliśmy plik i sami go skasowaliśmy. Zresztą bywa, że w codziennym życiu warto byłoby móc niektóre sytuacje skopiować. Choć jeszcze nie jest to możliwe, to możemy zabezpieczyć pliki na naszym komputerze tak by nie zostały unicestwione gdy uszkodzony zostanie dysk twardy. W jaki sposób to zrobić? Odpowiedź brzmi banalnie, musimy pamiętać o backup plików. Bacup dysku twardego pozwala na zawieszeniu go w chmurze. Robimy w taki sposób kopie zapasową dysku, a w związku z tym kopię każdego pliku. Nawet w momencie, kiedy coś wydarzy się z naszym laptopem, zyskamy dostęp do wszystkiego, co mieliśmy zapisane na kopii zapasowej.