Wszechstronne zastosowanie akcesoriów typu: prowadnice aluminiowe

Dokładne prowadnice aluminiowe są przeznaczone do adaptacji przemieszczeń liniowych w różnorodnego rodzaju aplikacjach i są stosowne do zastosowania w większości maszyn . Szyna składa się z kutego aluminium, w którą wprasowane są dwie bieżnie z utwardzanej stali nierdzewnej, po których toczą się wózki. Wskutek tego, że prowadnice wytworzone są z aluminium określają się niewielką wagą i solidnością na warunki zewnętrzne.

Prowadnica liniowa
Zaletami tego gatunku prowadnic jest ich kompaktowa, lekka struktura – 60% lżejsze w porównaniu do prowadnic stalowych, identyczne wymiary jak w przypadku prowadnic stalowych, o wiele lepsze równoległości i dodatkowo kompensacja wysokości ułatwiające składanie, Niezłomne na trudne warunki zewnętrzne (zapylenie, wióry), znacząco lepsza odporność na korozję w porównaniu do prowadnic stalowych, wózki są od razu nasmarowane, przez co mogą pracować przez dłuższy okres bez uzupełniania smaru, wózki zaopatrzone są w detal trzymający kulki, dzięki czemu można je zsunąć z prowadnicy bez ryzyka utraty kulek, obie strony prowadnicy posiadają krawędzi referencyjne.

Wózek posiada jedną krawędź referencyjną, która może zostać przez odwrócenie go na prowadnicy. Pozostając w temacie aluminium, przedłożymy jeszcze system transair (dowiedz się więcej). Transair to perfekcyjny wybór, przede wszystkim dla nowych instalacji i aplikacji – jednoczy zaawansowaną technologię z solidnością, lekkością i elastycznością kompletnego systemu aluminiowego.

Wejdź na ten odnośnik oraz zobacz więcej dokładniejszych danych odnoszących się do prezentowanego tutaj tekstu. Na pewno jest on niezwykle atrakcyjny.

Dzisiejszy system Transair, rozprowadza sprężone powietrze dla zastosowań taśmowych i warsztatowych. Wdrożenie systemu Transair, w porównaniu do zastosowań standardowych systemów stalowych, pozwala zoptymalizować i zmniejszyć koszty energii i eksploatacji jak również w znacznym stopniu zawęzić przestoje produkcyjne.

Pozytywami systemu są banalna adaptacja – system wielokrotnego użycia złączek, – szybki i bezproblemowy montaż, wysoka szczelność na czynniki zewnętrzne takie jak korozja, agresywne otoczenie, uszkodzenia mechaniczne, zmiany temperatury, wysyłanie UV, oszczędność energii elektrycznej. W podobny sposób energooszczędne instalacje sprężonego powietrza, oraz prowadnice aluminiowe to wynalazek w dobie dzisiejszych czasów. W taki sposób , poprzez postęp techniczny, da się w znacznym stopniu ułatwić sobie wszelkie czynności remontowe, te mniejsze jak również te czasochłonne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*