wytyczne, co robić, kiedy wybuchnie pożar

Jeżeli nie chcemy zaprószyć przypadkiem ognia. Jeśli chcemy wiedzieć, w jaki sposób się zachować, kiedy zauważymy ogień, to najlepsze będzie szkolenie dotyczące bezpieczeństwa przy działaniach z ogniem jak też dotyczące zachowania w trakcie pożaru. Kiedy siedzimy w domu nie zawsze mamy czujniki, które dźwiękiem dają znać o tym, że wybuchł pożar. Ale w palcówkach edukacyjnych, czy też w innych ośrodkach użyteczności publicznej są alarmy, które pozwalają za pomocą dźwięku dać znak, że doszło do wybuchu pożaru. Jednak bez właściwej instrukcja ppoż nikt nie zrozumie, co znaczy taki alarm dźwiękowy.

szkolenie

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego tak istotne jest przeszkolenie na początku uczniów, a potem pracowników by potrafili się zachować w czasie pożaru. Instrukcje związane z tym, co robić często wiszą w widocznych miejscach. Niestety w dobie filmów i gier komputerowych dużej liczbie ludzie wydaje się, że są w stanie być jak gracze z gier. Ale należy pamiętać, że normalny pożar nijak ma się do tego, co zobaczyliśmy na ekranie.

Ogień (www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/29/afg-2-centrala-bram-i-drzwi-ppoz) jest zaliczany do jednych z największych klęsk żywiołowych. Zaprószenie ognia może doprowadzić do zapalenia się ścierki, ale może również doprowadzić do tego, że spłoną hektary lasów. Ogień to nieokiełznany żywioł. Tak, więc ważne jest zabezpieczenie PPOŻ (szczegóły tutaj: https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/%C5%9Bwietliki-sta%C5%82e) – drzwi aluminiowe ppoż. Spotkania, które tłumaczą nam jak istotne jest właściwe zachowanie podczas pożaru i jak istotne jest nasze zachowanie w ogóle. Zdarza się i tak, że często nie wiedząc prowadzimy do sytuacji, gdzie zaprószenie ognia jest bardzo proste. A ogień przemieszcza się bardzo szybko. Tak, więc

pożar

Autor: josh.liba
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/

różne amatorskie zabawy z ogniem zdecydowanie nie są wskazane.

Świadomość związana z obchodzeniem się z ogniem jest najistotniejsza. Z tego też powodu w stolicy organizowane są różnego typu szkolenia związane z aspektami przeciwpożarowymi. Poza tym są pewne normy związane z instrukcjami żeby wszystko było na właściwym poziomie i podług obowiązujących norm prawnych. Strażacy mają ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ wiele telefonów związanych jest z fałszywymi alarmami. Działania profilaktyczne są o bardzo skuteczne. Dobrze, więc zapoznawać się z zasadami ppoż – .