Z jakich sposobów i technik będzie korzystać nowoczesna reklama, różne rodzaje reklamy na zewnątrz

Reklama wykorzystuje wiele różnorodnych sposobów i metod na dotarcie do klienta, które dobiera się w zależności od reklamowanego towaru i grupy docelowej. Sporą część reklamowego tortu bierze telewizja, internet i radio, to tam właśnie będą najlepiej finansowane kampanie. Spore znaczenie na rynku reklamy odgrywają także różnorodne rodzaje reklamy na zewnątrz, tak naprawdę można je spotkać na każdym kroku.

billboard reklamowy

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużym plusem reklamowych form na zewnątrz jest bardzo duża liczba docelowych odbiorców. Jeśli nośnik ustawi się w centrum większego miasta takiego jak na przykład Kraków, Wrocław albo Warszawa, to można się spodziewać wielu tysięcy osób, które go po prostu zobaczą.

Zaintrygowały Cię myśli opracowane w tym poście? Czujesz jednakże braki? Zatem zachęcamy do nowej strony – naciśnij tu wyburzenia kominów kraków i przenieś się tam.

Równie popularne i tak samo skuteczne są nośniki reklamowe położone obok ruchliwych ulic, tu z kolei docelową grupą są kierowcy, jakich na tego typu trasach też jest bardzo duża liczba.

Następnie bardzo często wykorzystywane przez firmy reklamowe lokalizacje, to galerie, centra handlowe, urzędy i instytucje, tam także reklama zewnętrzna doskonale się sprawdza. Reklama zewnętrzna wykorzystuje sporo różnych nośników. Najbardziej popularne i w dalszym ciągu najskuteczniejsze są klasyczne (zobacz meble prowansalskie) billboardy Kraków, stawiane najczęściej przy ruchliwych miejscach, gdzie bardzo dobrze będą się sprawdzać – i tak rzeczywiście jest. Odbiorcami bilboardów są kierowcy stojący w korkach, spacerujący po chodnikach a także osoby robiące zakupy czy załatwiające różne sprawy.

W ostatnim czasie bilboardy coraz częściej są zastępowane w niektórych miejscach przez ledowe ekrany, porównując je ze zwykłymi pozwalają one na bardzo łatwą zmianę wyświetlanego obrazu, a poza tym są widoczne w każdych warunkach pogodowych. W dużych miejscowościach świetnie będzie się sprawdzać reklama na środkach miejskiej komunikacji, jadący autobus lub tramwaj z ciekawą, naklejoną reklamą na pewno będzie zauważony przez sporą część pasażerów. Bardzo dobrze się też sprawdzają reklamy na budynkach, one także ze względu na swoją wielkość są bardzo widoczne, a poza tym często zasłaniają remontowane miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*