Zakup czy wypożyczenie urządzeń do budowy?

Coraz więcej osób postanawia założyć własną firmę, pragnąc indywidualnie kreować swą biznesową przyszłość. To właściwe posunięcie, albowiem obecnie, aby stać się właścicielem firmy budowlanej, nie potrzeba wielu zmagań i zabiegów. Należy udać się do urzędu, zgłosić firmę by za chwilę oczekiwać pierwszych zleceń. Ale jeśli na naszej drodze mają miejsce poważniejsze zamówienia, bądź konkurs ofert na większą budowę, nie wystarczy „para rąk” do pracy.

podnośnik-koszowy

Jedna koparka, (mimo ogromnego wachlarza zastosowań) nie sprawi, że firma będzie funkcjonować na pełnych obrotach – niezbędne są większe inwestycje. Jeżeli firma ma krótki staż, albo posiada zbyt mało dochodów, może starać się o dotacje unijne, na potrzebny sprzęt budowlany.

Jeśli niniejszy tekst okazał się dla Ciebie interesujący, to zobacz też ten udostępniony (http://industrial-cleaning.pl/) tutaj wpis – on także będzie warty uwagi!

Wcześniej, należałoby powziąć decyzję, czy lepszym wyjściem będzie kupno dalszych sprzętów czy może używanych. Nowe maszyny to większa wydajność i komfort pracy. Decydując się na maszyny używane, będziemy w stanie zakupić sprzęt, na przykład dwu- trzyletni, którego cena będzie o wiele niższa.

Alternatywą dla kupna maszyn jest skorzystanie z usług firmy oferującej wypożyczenie sprzętu, na przykład takiej jak ta: [link]. Wypożyczalnie sprzętów ciężkich są coraz łatwiej dostępne i gwarantują coraz bogatszą paletę usług. Plusem tej koncepcji jest mała ilość formalności (zwykle należy przedstawić jedynie dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność maszyny po podpisaniu umowy. Maszyny, np. podnośnik koszowy możemy wypożyczyć wraz z wykwalifikowaną obsługą operatorską, która jest w stanie wykonać w zasadzie każde zlecenie z wykorzystaniem podnośnika (np. cięcie (rzuć okiem) gałęzi, mycie okien i elewacji, malowanie, prace mające związek z oczyszczaniem systemów rynnowych).
podnośnik koszowy

Wynajem podnośników zawierany jest na czas nieokreślony, (na dowolny okres), a im jest on dłuższy, tym stawka za wynajęcie jest bardziej korzystna. Wypożyczalnia ponosi także odpowiedzialność za awarie i naprawy maszyn, o ile, nie wynikają one z winy użytkownika – najemcy.