Zalety i wady zastosowania profesjonalnych koparek kołowych na placu budowy

Teren budowy jest terenem, na którym w pocie czoła są wznoszone niewielkie lub ogromne budowle. Dzięki rozwojowi techniki z roku na rok robotnikom pracuje się coraz lżej. Urządzenia są coraz lepsze, a wysiłek pracy pomniejszony w porównaniu do minionych lat. Na miejscu wznoszenia budowli mini ładowarka, młot pneumatyczny czy koparki kołowe nie stanowią rzadkiego widoku. W niniejszym artykule zostanie podjęta kwestia wyboru właściwej koparki. Które koparki są lepsze: gąsienicowe czy kołowe?

koparka

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
W podobny sposób koparka kołowa jak i koparka gąsienicowa mają swoje zalety i wady. Zacznijmy od koparki o napędzie gąsienicowym. Jak sama nazwa wskazuje, posiada ona napęd gąsienicowy. Czyli przemieszcza się podobnie jak wozy opancerzone. To czynią ją mocno mobilną. Otóż koparka gąsienicowa powinna dotrzeć niemal do każdego celu. Nie są dla niej utrudnieniem trudno dostępne miejsca, takie jak moczary, wertepy czy gruzowiska. Dotrze faktycznie w każde w każde wyznaczone miejsce. Znane są także przypadki zastosowanie koparek gąsienicowych do pracy w rzekach, co może być powodem do zachwytu nad rozwojem aktualnej techniki. Ale ten rodzaj koparek posiada także pewne minusy. Koparka gąsienicowa musi być dostarczona w dane miejsce. A transport w niniejszym przypadku jest nad wyraz drogi.

Inaczej sprawa się ma w przypadku koparek kołowych. Nie ma przymusu do ich transportu opłacenia ciężarówki ze profesjonalną przyczepą. Koparka kołowa dojedzie sama na miejsce budowy, co pomaga oszczędzić znaczne sumy pieniędzy. Co więcej ten rodzaj koparki charakteryzuje się bardzo dużą zwinnością i zwrotnością. Koparki gąsienicowe nie mogą się w tym wymiarze z nimi równać. Koparka (Szukasz kursu? Sprawdź tutaj!) kołowa przemieszcza się także bez problemu między powstającymi budynkami na miejscu budowy. Autor

Za jej sprawą praca przebiega niesłychanie w szybkim tempie, a sami pracownicy są szczęśliwi, gdyż wyręcza ich z wielu obowiązków.

W gąszczu otaczających nas tekstów trudno jest znaleźć naprawdę wartościowe informacje. Dlatego jeśli fascynuje Cię ten artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://www.rentor.pl/wypozyczalnia/kucie-wiercenie-i-ciecie/).

Ale ten rodzaj koparki posiada także pewne minusy. Otóż koparka kołowa nie jest w stanie przezwyciężyć każdego rodzaju nawierzchni. Aby mogła się swobodnie przemieszczać potrzebuje w miarę równej i ubitej pokrywy. W terenach podmokłych może mieć bardzo duże problemy z poruszaniem się.