Banalne, łatwe i lekkie styropiany dachowe w montażu są idealnym rozstrzygnięciem dla dachów płaskich

Płyty styropianowe przeznaczone są do modelowania powierzchni płaskich, takich jak tarasy, płaskie dachy i inne, takie którym potrzebujemy nadać spadek bądź właściwe nachylenie w celu usuwania wody deszczowej, odprowadzenia wody na powierzchni do otworów spustowych czy też rynien i uniknięcia przypadków zalegania śniegu.

Stryopian

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Przeznaczenie tego typu rozstrzygnięcie jest dużo tańsze, ponieważ styropian dachowy jest towarem bardzo lekkim, istotnie ograniczającym ciężar dachu, a styropian jest bezproblemowy oraz prędki w montażu.

Kliny styropianowe wykorzystuje się w obróbkach papowych na dachach płaskich pokrytych papą termozgrzewalną. Ich naczelnym funkcją jest obniżenie kąta załamania papy, ażeby woda deszczowa nie zbierała się w pobliżu kominów, świetlików, ścian czy ogniomurów i innych powierzchni pionowych. Kliny styropianowe montuje się za sprawą kleju bitumicznego, który jest trwale plastyczny. Kiedy używamy kliny nie oklejone papą, trzeba je pokryć pasem papy podkładowej, tak aby ochronić przed stopieniem styropianu w czasie zgrzewania papy.

Sprawdź też – www.megastyro.pl

Planując krycie dachu płaskiego, jego ukształtowanie i obniżenia, częstokroć zapomina się o zaplanowaniu usuwania wody z wszelkiego punktu na nawierzchni dachu. Woda opadowa często spotyka na drodze blokady, na przykład kominy, świetliki, mury czy nadbudówki na dachu. Dzięki przeznaczeniu klinów woda jest odprowadzana do rynien. Styropian dachowy ma ogromnie dobre cechy termoizolacyjne w niskich temperaturach bądź w środowisku o wysokiej wilgotności.

Oprócz tego nie nasiąka wodą oraz jest nadzwyczaj lekki i bezproblemowy w montażu na dachu. Styropian dachowy posiada długą żywotność oraz jest wytrzymały na bakterie, pleśnie oraz grzyby – www. Można go stosować na dachy nowiutkie oraz modernizowane.

Proponowany jest do utworzenia ocieplenia oraz odprowadzenia wody deszczowej z powierzchni dachów płaskich, zaś dzięki plusem takim jak prostota montażu, lekkość, styropian dachowy może śmiało zastąpić bardziej mozolne materiały budowlane.