Co ma do zaoferowania stolica Dolnego Śląska, jakiego rodzaju atrakcje będą czekać na nas w tym mieście?

Z jakimi atrakcjami kojarzony jest Wrocław? Stolica Dolnego Śląska to widowiskowe ZOO oraz starówka, która –zupełnie jak znana Panorama Racławicka – jest niezwykle istotnym punktem w programie niemal każdej wycieczki po tym miejscu. Wrocław, to jednak nie tylko zabytki.

Panorama Wrocławia

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Stare Miasto może się pochwalić wspaniałymi kamienicami i dostojnymi świątyniami. Pośród znaczących obiektów może znaleźć się też gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, którego najpopularniejszą wizytówką stała się barokowa aula. To najsłynniejsza aula na aktualnych ziemiach polskich a także miejsce, którego w trakcie podróży po Wrocławiu nie możemy pominąć. Z jakich powodów jest to miejsce tak ważne?

Aula Leopoldina to nie tylko zachwycające wnętrze, którym ma szansę się pochwalić Wrocław. To też jeden z najciekawszych przykładów sztuki barokowej w naszym kraju, tak wiec turyści chętnie korzystają z szansy zobaczenia tego miejsca. To wspaniałe wnętrze konstruowane w latach 1728-1732, a jego wnętrze bogate w komplet ciekawych zdobień jest dziełem wspaniałych artystów tej epoki. Każdy, kto zajrzy do tej sali, będzie mógł zbadać wyjątkowe dekoracje stiukowe oraz wspaniałą kolekcję pięknych fresków oraz rzeźb. To dzięki nim Aula Leopoldinajest tak istotnym miejscem nie tylko dla zwiedzających, ale i dla wrocławskich studentów.

Rynek wrocławski

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
To ładne miejsce jest rozpoznawalne dzięki istotnym wydarzeniom mającym związek z Uniwersytetem – placówką, jaką Wrocław zachęca mnóstwo młodych i zdolnych ludzi z całego kraju. I chociaż wciąż miejsce to ma służyć przede wszystkim uczelni, każdy z nas podczas podróży po Wrocławiu może tę interesującą salę zwiedzić.

Omawiany temat z pewnością ma fascynujące informacje, lecz żeby zdobyć ich jeszcze więcej prześledź tekst (https://kasprowicza13.pl/), który jest niesamowicie absorbujący.

Jak napisano na samym wstępie, Wrocław to jednak nie tylko zachwycająca historia i zabytki, to tez rozwijające się prężnie miasto i współczesne rozrywki, w którym można kupić polecanej firmy Bebe Jou torba na pieluchy beżowa.

Zakupy we Wrocławiu są coraz bardziej popularne, gdyż niezwykle bogata baza handlowa zapewnia nieprzebraną ilość możliwości zakupu . Galerie handlowe, supermarkety, ale także urocze sklepiki w centrum miasta, to na pewno oferta dla każdego, kto poszukuje nie tylko śladów historii, ale pragnąłby też poczuć, jakim rytmem pulsuje współczesne, duże i nowoczesne miasto.