Co zrobić gdy przesyłka kurierska jest uszkodzona lub nie została doręczona na czas. W jaki sposób zareagować?

Nasz byt jest połączona z wiecznym pośpiechem, w związku z czym raz na jakiś czas nie posiadamy czasu na zrobienie konkretnych formalności, a jest to niezwykle istotne, kiedy dostajemy paczkę od kuriera. Najczęściej nie zwracamy uwagi czy paczka przyszła na czas oraz na to czy ma pewne zniszczenia. Nie pytamy kuriera, tymczasem warto czasem dobrze obejrzeć paczkę. Może być to potrzebne, jeśli okaże się, że mamy uszkodzoną przesyłkę.

obsługa kurierska

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W tego rodzaju sytuacji adresat posiada tydzień od otrzymania przesyłki na zaświadczenie, że wina za zniszczenia znajduje się po stronie kuriera , żeby jednak tego zrobić trzeba szczegółowo zapoznać się z procesem wystąpienia o odszkodowanie. Wiadomości na ten temat reklamujący może dowiedzieć się na stronie internetowej firmy przewozowej lub przeglądając regulamin firmy.

Potrzebna będzie Ci kluczowa treść na podobny temat? Sprawdzonych postów szukaj na naszej następnej witrynie. Miłej pracy!

Jeżeli te drogi z konkretnych powodów nie będą pomagać, cały czas możemy poszukiwać pomocy w infolinii dla klientów. Należy pamiętać także o tym, że konsument zazwyczaj może szukać pomocy również w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w sytuacji, kiedy przesyłka nie dojdzie na czas? Należy pamiętać o tym, że jeżeli zależy nam na konkretnym terminie, w którym paczka ma być dostarczona to najlepiej czerpać z usług firm kurierskich. Dobra firma kurierska patron service jest zobligowana by poinformować klientów o planowanym terminie, w którym paczka będzie doręczona i musi się z tym zgodzić. Jeżeli w ten sposób zrobi klient ma prawo występować o odszkodowanie.

Zainteresowałeś się owym zagadnieniem? Przeczytaj więc dalej (http://www.strefakas.pl) o tym punkcie w kolejnym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Wysokość tego rodzaju odszkodowania jednak nie może być większy niż dwukrotności należności za usługę. Dokładne ceny odszkodowań wybierane są w regulaminie firmy kurierskiej.

magazyn pełen paczek

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać adresat nie jest zostawiony sam sobie, a prawo gwarantuje mu domaganie się odszkodowań za zastałe szkody oraz niedotrzymanie terminu dostarczenia przesyłki. Warto o tym nie zapominać, ponieważ mnóstwo z nas zapomina o własnych prawach. Warto wiedzieć, co możemy zrobić i gdzie możemy się zwrócić celem znalezienie pomocy.