Co zrobić, gdy spotkają nas problemy na lotnisku? Kiedy nasz lot się opóźnia albo z jakichś przyczyn nie udało nam się dostać na pokład samolotu?

Aktualnie latanie samolotem jest tak samo popularne, co pozostałe formy przemieszczania się. Zależnie od destynacji jak i odległości możemy przemieszczać się tradycyjnie – autobusem lub pociągiem, można także bardziej sprawnie oraz z duchem czasu samolotem.

Samolot na lotnisku

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Choć taka forma przemieszczania się nie zyskała aż takiej popularności jeżeli chodzi o loty pomiędzy Polskimi miastami, to niełatwo sobie wyobrazić, by wyjechać autobusem do Wielkiej Brytanii, gdy mamy możliwość sprawnego jak i taniego przelotu samolotem. Często jednak, gdy coś się rozwija i dużo osob z danej możliwości korzysta, coraz częściej uwidaczniają się trudności, które normują odszkodowania lotnicze (przeczytaj więcej na stronie www).

Istnieją różne opcje zaniedbania, błędów lub innych przeciwności losu, dzięki którym jesteśmy w stanie walczyć o zadośćuczynienia. Najbardziej powszechne to na pewno opóźniony lot odszkodowanie (lotnicze odszkodowania – W takiej sytuacji (dużego spóźnienia o co najmniej 5 godzin) posiadasz możliwość domagania się zwrotu pieniędzy. Musisz wiedzieć natomiast, iż jeżeli przyjmiesz zwrot kosztów, linie lotnicze nie są zobowiązani zapewniać ci dalszej pomocy lub – kliknij przygotowywać dalszej podróży. Linie lotnicze mają obowiązek informowania o twoich prawach jak i o przyczynie znacznego spóźnienia. Takie znaczne opóźnienie to więcej niż 2 godziny lub więcej niż 4 godziny, gdy chodzi o trasę o długości ponad 3500 kilometrów.

Samolot w locie

Źródło: http://sxc.hu/
To samo dotyczy naszego startu lub nie wpuszczenia do samolotu. W tych momentach obowiązkowo musisz zostać poinformowany, z jakiego powodu doszło do takiej sytuacji. Gdy nie pozwolono ci wejść na pokład, twój samolot został odwołany, lub wysprzedano więcej biletów aniżeli miejsc w samolocie, linie lotnicze są zobowiązane zorganizować ci podróż do miejsca przeznaczenia mniej więcej podobnym środkiem transportu. Mogą również zwrócić ci koszty biletu, a niekiedy zaoferować ci bezpłatny transport do portu lotniczego, z którego przyjechałeś.