Gazetki promocyjne jako środek łączności marketingowej sieci drogerii z kupującymi.

Gazetki promocyjne to druk służący zamysłom informacyjnym, przydzielone do szybkiego rozpowszechnienia o objętości odpowiadającej wielokrotności 4, 8 i 16 stron. Odbiorca gazetki ma możliwość wielokrotnego korzystania z gazetki promocyjnej a w kontaktach z nadawcą ma możliwość powoływać się na dane, które są w niej zapisane. Gazetki promocyjne zapełnione są produktami różnorodnych marek mnóstwa producentów.
Zawiera ona konieczne informacje o działalności sklepu. Gazetki promocyjne różnorodnych drogerii maja dużą propozycję artykułów kosmetycznych, przemysłowych, pielęgnacyjnych oraz perfum. Gazetki i oferty promocyjne oferują dobre kosmetyki w bardzo dobrych, rabatowych cenach. Znajdują się w nich też artykuły przeznaczone do koloryzacji i pielęgnowania włosów oraz drobna biżuteria.

ulotki z supermarketu

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com
Gazetki promocyjne głównie wydawane są raz w miesiącu ale zdarzają się też wydawnictwa dwutygodniowe. Prócz promocji oferowanych w gazetkach, sklepy proponują też promocje na kosmetyki i akcesoria wykorzystywane w makijażu. Bywa to oferta, która nie znajduje się w gazetkach promocyjnych. W gazetkach promocyjnych nie raz znajdujemy też kupony rabatowe.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to odwiedź www acana adult small breed a tam oczekują na Ciebie informacje warte uwagi. Sprawdź je – będziesz niesamowicie zadowolony!

uzbierane punkty zamieniać można na nagrody, kupony rabatowe czy po prostu zapłacić nimi za towar. Poza tym można znaleźć ciekawe wywiady prowadzone z gwiazdami, inspiracje modowe, najnowsze trendy w makijażu, ciekawe poradniki i nowości kosmetyczne.
Nośnik ten prócz wiadomości o promocjach jest też sposobem dostarczania podstawowych informacji takich jak dane adresowe, czas otwarcia, możliwość płatności kartami płatniczymi, możliwość wybrania formy płatności ratalnej czy choćby adres strony internetowej. Elementy te są standardowymi komunikatami gazetek przez co są dużym źródłem bardzo przydatnych informacji.

Gazetka promocyjna to w pewnym sensie reklama prasowa.

Zapraszamy – naciśnij tutaj płyty elewacyjne i przeloguj się na inną naszą witrynę. Na niej czekają na Ciebie nowe i fachowe wiadomości.

Za jej pośrednictwem przekazywać można bardziej szczegółowe dane o produkcie aniżeli przez tv i radio. Głównie jednak, w odróżnieniu od telewizji, prasa daje możliwości bardziej wybiórczego docierania z reklamą do wybranych części publiczności: kobiet, pasjonatów, właścicieli autokarów czy psów, różnorakiego rodzaju profesjonalistów itp. Gazetki, ze względu na częstotliwość ukazywania się, są dobrym środkiem przekazu reklamy wtedy, gdy decyduje aktualność, a więc w przypadku promocji. Np. teraz są święta, więc znane wyszukiwania to .

Podsumowując, funkcje gazetki promocyjnej w strategii komunikacyjnej, mogą one budować wizerunek drogerii a nawet aktywować obrót handlowy.