Jak możemy wybrać innego dostawcę gazu? Owszem, to jest realne, trzeba tylko pamiętać o paru sprawach

Warto wiedzieć, iż obecnie aż 95% udziałów w rynku rozpowszechniania gazu pójdzie do PGNiG. Ale nie jest to jednoznaczne z tym, że my jako odbiorcy jesteśmy na to skazani, bo każdy klient zaliczony do sieci dystrybucji Polskiej Spółki Gazownictwa może zmienić swojego dostawcę paliwa gazowego. Z odmiennej strony, niezwykle często tym dostawcą jest jednak ze spółek grupy kapitałowej PGNiG.

Kuchnia gazowa

Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com
Tak bowiem wygląda właśnie obrót gazem, niemniej zmiana sprzedawcy gazu to prawo, z którego możemy skorzystać (zmiana sprzedawcy gazu). W Polsce trwa w najlepsze liberalizacja rynku rozprowadzania gazu. Dzieje się tak zgodnie z zasadami wolnego handlu i regulacji, które są wymuszone przez Unię Europejską.

Niezbędne są Ci dodatkowe informacje na ten intrygujący temat? Więc nie ociągaj się i wejdź do kolejnego tekstu – tam opracowaliśmy dla Ciebie coś ekscytującego.

Trzeba przy okazji zdawać sobie sprawę, że niezrzeszeni sprzedawcy gazu mają tylko oferty dla klientów biznesowych, niemniej już wkrótce w zasięgu ręki będą atrakcyjne opcje dla gospodarstw domowych. Jedną z bardziej modnych ofert jest tak zwana możliwość dual fuel, co znaczy zakup prądu i gazu od jednej firmy. Zamianę sprzedawcy gazu możemy zrobić przez zezwolenie danego sprzedawcy do działania w naszym imieniu.

Co jeszcze warto wiedzieć?Przede wszystkim to, że każdy konsument posiadający całą umowę z PGNiG o sprzedaży i dystrybucji gazu, ma zupełne prawo z niej zrezygnować żeby dokonać zmiany sprzedaży. Wymiana taka nic nie kosztuje, nie jest związana także z pauzami w dostawie gazu czy potrzebą wymienienia instalacji. Zmienienie sprzedawcy, oznacza czas od podpisania umowy z nowym dostawcą, nie jest kłopotliwa, a trwa przeważnie około trzech do czterech tygodni.

Po zmianie następuje rozliczenie z starym dostawcą gazu. Warto zdawać sobie sprawę, że jeżeli decydujemy się na wymianę dostawcy gazu najprościej jest wydać stosowne upoważnienie kolejnego sprzedawcy w czynnościach funkcjonowania w naszym imieniu. Jest on w stanie dać znać o zmianie sprzedawcy, może wypowiedzieć także umowę kompleksową z PGNiG. Jak widzimy więc nie jest to wcale takie kłopotliwe jak nam się wydaje.

Hej, spójrz na stronę!, to niesamowite, że jeszcze raz tak szybko wrzucili tam coś aż tak ciekawego, trzeba to koniecznie sprawdzić!

Liberalizacja tego rynku to bardzo dobra wiadomość dla wielu konsumentów, to wielka szansa na zmniejszenie opłat, a także znaczna satysfakcja z tego, że sami mamy szansę wybierać firmę, która sprowadzi nam gaz.