Jakie zmiany nastąpiły w ostatnich latach na rynku IT, jak przedstawia się zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników.

Od paru lat rynek informatyki należy do najszybciej rozwijających się, nie tylko w Polsce, lecz także na całym świecie. Nowoczesne technologie są coraz częściej wykorzystywane w wielu zastosowaniach, a do ich obsługiwania są potrzebne coraz większe ilości inżynierów. Już teraz szacuje się, że w Polsce może brakować sto tysięcy specjalistów od informatyki, a z czasem problemy będą coraz większe.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie duża część uczelni posiada już w swoim programie studia informatyczne, lecz nadal nie jest to dużo, bo etatów będzie znacznie więcej, niż młodych ludzi, którzy się uczą. A specjalistów brakuje nawet mimo bardzo dobrych pensji, jakie są dostępne w IT.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis galeriaoswietlenia.pl, w którym znajdziesz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Nawet całkowicie niedoświadczeni programiści czy analitycy liczą na dochody rzędu paru tysięcy złotych, a ludzie z większym doświadczeniem i praktyką zarabiają nawet kilka razy więcej. Rzecz jasna dużo zależy to od miasta, w którym się pracuje, na najlepsze pensje liczyć mogą mieszkańcy Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

Obecnie informatyka to tak rozbudowana dziedzina, że najróżniejszych specjalizacji będzie w niej co najmniej kilkadziesiąt, a bez przerwy pojawiają się nowe. Jeszcze niedawno programista był programistą, współcześnie najróżniejszych języków i środowisk programowania jest taka ilość, że w zasadzie nie ma możliwości, aby się wszystkich nauczyć. Czyli programista java poznań raczej nie będzie umiał kodować w internetowych rozwiązaniach, czy na przykład w środowiskach windows. Osoby zajmujące się obsługą języka SQL również będzie się potocznie nazywać programistami, mimo że zajmują się oni obsługą baz danych. Sprawdź więcej ofert: programista java w poznaniu.

Karta microSD

Autor: masatsu
Źródło: http://www.flickr.com

Zwiększającą się rolę na współczesnym informatycznym rynku zaczynają odgrywać konsultanci i analitycy. Analitycy przekładają wymagania biznesowe na informatyczny model, jaki następnie być może zakodowany, zaprojektowany i uruchomiony. A za przeprowadzenie wdrożeń z kolei odpowiadają konsultanci, jakich podstawowym zadaniem jest konfiguracja danego oprogramowania i jego dopasowanie do wymagań klientów, którzy je kupili.