Jakim sposobem prawidłowo przyszykować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna częstokroć jest niesłychanie stresującym cyklem rekrutacji. To oczywiste, że każdy z nas chce wypaść na rozmowie rekrutacyjnej jak najlepiej, niemniej jednak nieraz popełniamy dużo błędów, które sprawiają, iż wypadamy niekorzystnie.

Mnóstwo jednostek nie poświęca wystarczająco sporo czasu na odpowiednie przygotowanie się do rozmowy i przeanalizowanie możliwych pytań, jakie zdołają się na niej pojawić. A pytań takich jest całkiem sporo – użyteczna strona.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: WOCinTech Chat
Źródło: http://www.flickr.com

Na rozmowie kwalifikacyjnej zdołają pojawić się zarówno te łatwe, jak także trudniejsze pytania. Jeżeli chodzi o pytania prostsze, to rekruterzy przeważnie pytają o nasze doświadczenie, zainteresowania czy wykształcenie. Udzielenie odpowiedzi na te pytania naturalnie nie powinno powodować nam problemów. A na jakie trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej wskazane jest się przygotować? Do takich pytań zdoła należeć chociażby pytanie więcej o nasze wady. Niestety nie zdołamy odpowiedzieć, iż wad nie mamy. Należałoby więc wymienić takie wady, jakie nie będą miały znaczącego wpływu na zdobycie posady, o którą się staramy. Jeśli w Twojej pracy nie potrzebna jest znajomość języków obcych, to zdołasz stwierdzić, iż Twoją wadą jest marna znajomość języków. Jeśli na danym stanowisku nie odsyłam do tego serwisu jest potrzebne prawo jazdy, wówczas zdołasz rzec, że Twoją słabością jest jego brak. Wady, które nie będą przeszkadzać nam na konkretnym stanowisku na pewno nie skreślą nas z konkretnej posady. Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej zdołają okazać się dla jednakowo problematyczne?

Zobacz też:

Powinno się przygotować sobie odpowiednią odpowiedź na pytanie „Z jakiego powodu chce Pan/Pani wykonywać pracę na tym stanowisku”. Nasza odpowiedź powinna być sprytna i wyróżniać nas z innych kandydatów. Jeśli pragniemy zaznaczyć, że nasza obecność w firmie zdziała dużo dobrego, to nie poprzestawajmy na bezwartościowych frazesach, lecz szczegółowo powiedzmy co możemy zmienić w przedsiębiorstwie oraz jakie pomysły zdołalibyśmy wykorzystać na jej ulepszenie. Z pewnością postawi nas to w ogromnie dobrym świetle.