Jakim sposobem znaleźć dobrego kuriera?

Metoda wyszukania taniego jak też jakościowo dobrego kuriera jest banalny. Starczy w stosownym formularzu uzupełnić wymagane wyznaczniki paczki albo palety i kliknąć guzik „Porównaj”. System sam na podstawie wpisanych informacji przedstawi najtańsze oferty spełniające Twoje wymagania.

Dane, które będę konieczne do wyszukania najlepszej opcji paczki, to: waga, długość, wielkość, wysokość, typ, adresat, dostarczenie, ubezpieczenie i pobranie. Miej na uwadze, im więcej informacji wprowadzisz, tym bardziej sprecyzowaną informację na temat opłaty i danych usług pozyskasz. Jeżeli zależy nam na jakości przesyłanej przesyłki warto popatrzeć na ranking usług kurierskich.

Opcje wyszukiwania: Masa paczki. Naczelnym kryterium, według którego goniec nadaje cenę konkretnej przesyłce, jest jej masa (polecają nas). Na ogół przyjmuje się, że dokumenty ważą do 0,5 kilograma. Jeśli obiekt waży do 31,5 kg jest przekazywany jako paczka. Kiedy chcemy przesłać obiekt ważący powyżej 31,5 kg, będziemy musieli skorzystać z usługi transportu (zobacz nowe promocje na: skrzynie drewniane transportowe) na palecie.

paczka w folii bąbelkowej

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com

Wymiary przesyłki. Kiedy zakwalifikujemy już naszą paczkę pod względem wagi, należy sprawdzić jej rozmiar. Jest to bardzo ważne kryterium, pomaga oszacować, czy przesyłka nie zostanie uznana za przesyłkę nietypową. A to będzie wiązało się z dużym wzrostem kosztów. Tu istotny będzie dobór odpowiedniego kuriera, bowiem istnieje duża rozbieżność cenowa w świadczonych usługach. Co zrobić jeżeli któryś z wymiarów naszej paczki posiada zbyt dużą wartość – przesyłka nadzwyczaj szeroka bądź nadzwyczaj długa? Wówczas wyszukiwarka pomoże błyskawicznie i skutecznie odszukać najlepszą alternatywę jej nadania.

Czas dostarczenia. Kryterium, na które przeważnie zwracamy uwagę, to czas dostarczenia przesyłki. Ma ono ważki wpływ na cenę usługi. Typowa paczka którą proponuje Firma Patron Service posiada planowany termin dostarczenia w następnym dniu roboczym. Blisko 70% paczek jest faktycznie dostarczanych w takowym czasie.

Wykonaj krok do przodu i sprawdź co posiada proponowana treść (http://www.reklamywiktor.pl/oferta/ulotki-plakaty-wizytowki.html) – znalezione na niej informacje wciągną Cię zupełnie, gdyż są interesujące.

Zależy to od miejsca, w które wysyłamy paczkę. Jeśli jest to strefa nietypowa (mała miejscowość), termin doniesienia może przeciągnąć się nawet do 3 dni roboczych. Jeśli wyjątkowo zależy nam na terminie dostarczenia paczki, powinniśmy skorzystać z opcji gwarantowanego dostarczenia. Cena będzie wówczas wyższa.