Konsulting IT, przeciwko modelowanie procesów biznesowych – czyli, kolejny temacik z cyklu „z czym to się konsumuje”

Co to dokładnie bywa konsulting IT oraz na jakiej rzeczy polega? A modelowanie procesów biznesowych? Co to bywa i czy posiada się to w jakikolwiek sposobność do Konsultingu IT? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze bardziej dużo wynajdziesz w środku naszego nowiutkiego felietonu!
Dając odpowiedź na pierwsze pytanie we wstępie, a więc: co to jest konsulting IT oraz na czym polega? – odpowiedź jest nie tak ciężka, jakby się miało możliwość zdawać.

Streetowe oblicze kobiety Anataki

Autor: Anataka
Źródło: Anataka
Konsulting IT, potocznie nazywany Doradztwem Informatycznym a w rozwinięciu Konsultingiem Informatycznym, jest tak przezywaną „działalnością usługową”, która to zajmuje się obszarem zastosowań technologii informatycznych – . Jej zadaniem bywa projektować oraz planować systemy komputerowe, które to złączają wszystkie kawałki technologiczne (wewnątrz tego: sprzęt komputerowy, oprogramowanie a także technologie komunikacyjne, nie napomykając o kursach dla użytkujących). Trzeba wspomnieć, że wewnątrz Polsce Doradztwo Informatyczne bywa zdominowane poprzez wielkie firmy IT o międzynarodowej skali.
odbicie - reklama

Autor: Asta Adamonyte
Źródło: http://www.flickr.com
modelowanie procesów biznesowych

Autor: popofatticus
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli może chodzić o modelowanie procesów biznesowych, to jako tako nie ma w tym miejscu połączenia z Konsultingiem IT – więcej o modelowaniu procesów biznesowych. Dobrze jest jednak określić, czym jest owe modelowanie. Modelowanie procesów biznesowych (które po angielsku brzmi business process modeling), to zbiorowisko opcji, które to robią analitycy procesów biznesowych wewnątrz przedsiębiorstwa.

Ma to na celu ustalenie, jak działa dana organizacja (bywa to tak zwany stan AS-IS) a także może określić docelowy sposób postępowania (czyli tak zwane procesy TO-BE). Jak sama nazwa mówi, chodzi o pokazanie modelu procesu (najbardziej często graficznemu).