Na co zwracać uwagę w czasie projektowania serwisu internetowego? Co jest najbardziej ważne? O czym trzeba pamiętać?

Technologie odnoszące się do projektowania stron www bardzo ulegają zmianie, więc aby nasza strona była niezmiennie ciekawa oraz wystarczająco nowoczesna, trzeba zaprojektować ją zgodnie z najlepszymi zasadami.

Kolejne prognozy, jak i doświadczenie potwierdzają, że użytkownicy bardzo często korzystają ze smartfonów i tabletów niż ze stacjonarnych urządzeń. Coraz więcej odsłon stron www właśnie tak się prezentuje – z urządzeń innych niż laptopy i komputery stacjonarne. Coraz bardziej znana jest więc idea responsive designu . Takie strony responsywne wypierają zupełnie tworzenie oddzielnych serwisów mobilnych. Poza wiadomymi aspektami, jak oszczędność czasu tworzenia lub bezproblemowość zarządzania pojedynczym serwisem, dochodzą i dodatkowe plusy, takie jak wsparcie ze strony Google.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawiła się oficjalna rekomendacja i to właśnie ze strony Google, iż warto tworzyć serwisy responsywne, bo gwarantuje to najbardziej ciekawą praktykę w realizowaniu stron internetowych. Istnieje bardzo dużo przykładów tego typu stron, ale na pewno na uwagę powinien zasługiwać projekt strony spółki Patron Serwis. Ta strona jest profesjonalnie zrobiona, a wszystko wzięło się z perfekcyjnego projektu i koncepcji, która oczywiście została stworzona na podstawie najlepszych praktyk tworzenia. W czasie projektowania zawsze dobrze zwracać uwagę na tak zwany flat design. To zasada, w ramach której elementy strony trzeba projektować tak, żeby wydawały się płaskie i lekkie. Nie mówimy tu tylko o ikonach, jakie są stosowane na stronach, ale także o wszystkich elementach składowych interfejsu użytkownika, czyli user interface.

Mówimy w tym miejscu o przyciskach, elementach menu czy przełącznikach formularzy. Co interesujące, tego rodzaju trend tak mocno wpisał się w aktualne projektowanie, iż bardzo duża część witryn zaczyna się unifikować.

Czyżby nasz post spodobał Ci się? Zaloguj się więc na naszą nową stronę – tam można zobaczyć tam (http://inwencja-meble.wroclaw.pl/kontakt/) następne świetne wątki.

Tak więc białe strony, na jakich jest dużo światła a także flat UI oferują odbiorcy faktyczną czytelność przekazu, co powoduje, iż stają się one coraz mocniej pożądanym trendem w projektowaniu. Warto o tym pamiętać, jak będziemy projektować własny serwis.

Bez zwlekania zobacz ten link (https://serwiskawowy.pl/15_brita), w którym także odnajdziesz wiadomości mówiące o prezentowanej tutaj sprawie. Zapewne jest tam coś ciekawego dla Ciebie.

Najlepiej korzystać z najlepszych praktyk jak Patron Service – dosyć ciekawy artykuł.