Programy przydatne dla dla Twojego biznesu – a więc ewidencja środków

Własna firma dla właściciela firmy oznacza nie jedynie pewnego rodzaju niezależność, lecz również liczne obowiązki nakładane przez ustawodawcę. Jednym z nich jest na przykład ewidencja środków.

Jak ułatwić sobie konieczne czynności oraz skrócić czas czas potrzebny na sporządzenie poprawnej dokumentacji?
praca na komputerze

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawowy obowiązek inwentaryzacji może zajmować naprawdę sporo czasu. W kwestii takiej jak inwentaryzacja program może jednak skrócić ten czas nawet o 90%- program. Wdrożenie programu zazwyczaj przebiega bez trudności oraz satysfakcjonuje najbardziej wymagających użytkowników. Aktualnie dostępne są rozmaITe programy do inwentaryzacji, które można dopasować do swoich potrzeb, a ponadto oferowane są również różne urządzenia – popularny program do inwentaryzacji komputerowej znacznie uprości ewidencję środków trwałych w firmie, program do inwentaryzacji za pomocą kodów kreskowych zdecydowanie zredukuje czas potrzebny na przeprowadzenie inwentaryzacji w przedsiębiorstwie, ponadto proces inwentaryzacji można skrócić także wykorzystując radiowe chipy zbliżeniowe RFID.
Ewidencja środków trwałych dotyczy rzeczowych składników majątku. Obowiązek prowadzenia takiej ewidencji określają przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 roku. Obowiązek ten dotyczy zarówno właścicieli firm jakie rozliczają się na podstawie księgi przychodów i rozchodów, jak również ryczałtowców. W internecie łatwo znaleźć możemy program do ewidencji środków trwałym, który jest sporą pomocą dla przedsiębiorców- http://www.ewidencjamajatku.pl/. Program z rozbudowaną funkcjonalnością umożliwia łatwą pracę na danych grupach środków.

Jeśli chcemy wypróbować takie rozwiązanie, na początek warto wybrać wersję testową, tak aby sprawdzić czy program jest dostosowany do naszych potrzeb, czy jest prosty w obsłudze, czy faktycznie ułatwi nam pracę. Jeśli już zdecydujemy się na kupno programu, sprawdźmy czy dostępna jest bezpłatna pomoc przez telefon lub internet, jak również czy program jest aktualizowany.