Zastanawiasz się, jak wypełnić deklaracje intrastat? Są firmy, które zrobią to za Ciebie!

Jeśli prowadzisz własną firmę, która zajmuje się między innymi sprowadzaniem jakichś produktów z innych krajów Unii Europejskiej, oczywiście wiesz znakomicie, że musisz przede wszystkim regularnie wypełniać i przesyłać do odpowiednich organów deklarację intrastat – w takim dokumencie wskazuje się, co dokładnie w jakiej ilości przywiozło się na teren Polski.

Czy wiesz, jak dokładnie (sprawdź informacje na stronie
Kilka podstawowych informacji
Jeżeli zajmujesz się importem towarów z innych krajów Unii Europejskiej, musisz stale przesyłać do właściwych organów deklarację intrastat. Deklaracja intrastst to nic innego jak formularz, w którym podajesz, jakie dokładnie Produkty i o jakiej wartości wwiozłeś na terytorium Polski – deklaracja intrastat. Zgłoszenie Intrastat można przesłać zarówno online do Izby Celnej w Szczecinie, jak również przesłać je pocztą lub złożyć na miejscu samodzielnie. Wiadomości przekazywane w ten sposób przed przedsiębiorców są przede wszystkim wykorzystywane do celów statystycznych, zwykle przez Główny urząd Statystyczny.
Samemu czy przez pośrednika?
deklaracja intrastat; zgłoszenie intrastat

Autor: pracowniainside.pl
Źródło: pracowniainside.pl

Jeśli już kiedyś robiłeś zgłoszenie intrastat, na pewno nie będzie to dla Ciebie żadnym problemem.

Na tej stronie jest sporo użytecznych wiadomości, ale szybko przeczytaj także pozostałe szczegółowe informacje lampytanie.pl. One również są bez dwóch zdań godne uwagi.

Jeśli jednak masz przesłać zgłoszenie intrastat po raz pierwszy, wówczas bez wątpienia dobrze skorzystać z pomocy fachowca. W sieci znajdziesz dużo osób, które za drobną opłatą pomogą Ci dokładnie wypełnić swoje zgłoszenie (co umieścić w zgłoszeniu intrastat). Jeśli będziesz z uwagą przypatrywał się wypełnianiu deklaracji przez taką osobę i porządnie wszystko zapamiętasz, wtedy następnym razem będziesz mógł zrobić to sam.

Na początek bez wątpliwości warto zainwestować w pomoc specjalisty, który pomoże Ci przygotować wszystkie formularze tak jak należy.